PAIRS K.O.
PONY TROPHY CERTIFICATE
TEAM/PLAYERS YEAR TEAM/PLAYERS
HANGMANS 1968 JAMAICA B
E. Queripel, C. Le Cheminant A. Wallbridge, G. Marsh
UNTOUCHABLES 1969 TRAFALGAR
J. Heyward, L. Ingrouille P. Burns, A. Dyer
DORSET 1970 SAINTS A
J. Ritchings, G. Ingram R. Loveridge, B. Gorvel
SAINTS A 1971 TEKTRONIX B
J. Ridley, E. Miles P. De Garis, B. Anderson
RED LION 1972 JAMAICA B
G. Ellis, G. Mourant G. Bisson, J. Winterflood
SAINTS A 1973 GABBY'S OWN
J. Ridley, E. Miles P. Jonkmans, C. Bougourd
WHITE ROCK ANGELS 1974 EX-SERVICE
T. Waterman, R. Hockey T. Le Cheminant, J. De Garis
BERNIES 8 1975 ST. SAVIOUR'S
E. Masterton, R. Bullock D. Le Gallez, J. Harvey
GREMLIN B 1976 DELANCEY PARKERS
T. Sargent, R.Tostevin K. Young, P. Clark
FERMAIN 1977 GREMLIN A
H. Mignot, M. Phillips B. England, R. England
PIPPINS 1978 GREMLIN B
C. Loveridge, C. Parsons R. Dye, N. Falla
VENTURE B 1979 FIREFLYS
P. Gontier, J. Rowley D. Webb, G. Bougourd
AVENGERS 1980 HONKY'S HEROES
R. Jehan, T. Bougourd M. Gallienne, J. Etasse
FLEUR CHAMPIONS 1981 WARRIORS
G. Ogier, J. Ogier Mrs. M. Allez, S. Falla
CORDELIERS 1982 VENTURE B
Mrs. L. Wallace, C. Warren D. Leale, R. Shell
PONY A 1983 COBOITES
S. Bernard, D. Mahy R. Burton, B. Batiste
RAZORS 1984 JAMAICA A
G. Cox, H. Pipet J. Barlow, J. Barlow
WEST 8 1985 WHISKERS 8
D. Mollet, S. Mollett D. Netherton, P. Gavey
FLEUR CHAMPIONS 1986 DELANCEY ALL STARS
J. Corbin, J.Corbin S. Besnard, D. Mahy
THE IMPS 1987 CHARLIE'S JOKERS
B. Merrien, T. Martin C. Browning, E. Le Cheminant
RAZORS 1988 SAINTS A
J. De Garis, K. Brown R. Cohu, J. Simon
MARKETEERS 1989 THE PARKERS
M. Prevel, A. Corbin D. Boscher, R. Mauger
ELECTRICS 1990 FLEUR CHAMPS
C. Loveridge, O.Guille G. Ogier, D. Mahy
CARD KINGS 1991 COMEBACKS
Mrs. M. Green, L. Ogier T. Eborall, G.Thorn
REVELLERS 1992 COBOITES
A. Mourant, R. Bourgaize G. Queripel, R. Gauvain
EX COQ DU NORD 1993 CRICKETEERS
Mrs. S. Kenny, N. Dray P. Wakeford, G. Cox
PARISHIONERS 1994 COBOITES
R. Le Ray, T. Ashplant G. Queripel, R. Guavain
LES GUERNESIAIS 1995 SAINTS A
R. Brehaut, B. Ellis P. Ninnim, A. Cohu
THE SALERIANS 1996 ELECTRICS
L. Peters, D.Pitman K. Guille, J. Williams
THE WOODCUTTERS 1997 VAZON ACES
G. Le Sauvage, A. Pridgent Mrs. M. Wilson, S. Mechem
GREMLIN A 1998 CARD KINGS
Mrs. J. Callister, P. Callister Mrs. M. Green, L. Ogier
LES GUERNESIAIS 1999 TEKNIQUES
J. A. Savident, R. Netherton Mrs. B. Eley, B. Chalker
LES GUERNESIAIS 2000 HANGMANS
L. Dowinton, S. Robilliard Miss R. Gilbert, L. Ogier
SAINTS A 2001 HOPEFULS
R. Cohu, J. Simon Mrs V. Buck, J. Buck
ALL STARS 2002 CRICKETEERS
R. Wallbridge, M. Carre A. Dyer, M. Le Prevost
SAINTS A 2003 PLOUGH PIRATES
J. Simon, R. Cohu D. Teed, Mrs C. Brache
TEKNIQUES 2004 AVENGERS
D. Eley, J. Corbet A. Bougourd, K. Brouard
UNTOUCHABLES 2005 LES GUERNESIAIS
Mrs B. Le Maitre, S. Le Maitre S. Robilliard, K. Martel
POLICE 2006 PIETTE POSTERS
A. Harris, N. Burnard Mrs E. Dodd, G. Dodd
THE JOKERS 2007 THE RITZ
D Tostevin, W Solway G Holberry, R Gallienne
THE JOKERS 2008 THE RITZ
C Browning,E Le Cheminant G Le Page, A Mc Carthy
GREMLIN A 2009 THE JOKERS
P Callister, Mrs J Callister C Browning, E Le Cheminant
THE B TEAM 2010 THE JOKERS
S Ogier, R De La Mare D Tostevin, W Solway
THE RITZ 2011 CARD KINGS
G Le Page, A McCarthy W Green, B Lihou
HOPEFULS 2012 GREMLIN A
V Buck, J Buck J Callisters, P Callister
ALL STARS 2013 TEKNIQUES
R Wallbridge, Mo Carre G Cox, D Eley
EX COQ DU NORD 2014 19th HOLERS
I Whitchurch, N Barrett D Le Gallez, A Davidson
THE RITZ 2015 GREMLIN A
G Le Page & A McCarthy P Callister & Mrs J Callister
ALL STARS 2016 Perelle Pirates
N Gill & D Mahy G Le Page &, A Mc Carthy